Rady a tipy

20. 06. 2018

Elektromobily a hybridní auta - kde leží budoucnost automobilového průmyslu?

Zdá se vám, že elektromobily a hybridní auta jsou jako z budoucnosti? Nebo máte pocit, že nemají potenciál? V tomto článku se podíváme na to, jaké výhody a nevýhody mají a zda jsou použitelné v normálním životě.

Přečíst článek
28. 05. 2018

Vyplatí se nákup ojetých pneu?

Móda nákupu ojetých pneumatik se k nám dostala před pár lety, největší boom už sice pominul, ale stále je ještě spousta motoristů, kteří nakupují pneumatiky v nejrůznějších bazarech. Existuje velké množství prověřených obchodníků, kteří nabízejí kvalitní zánovní zboží, stejně tak je pro každého řidiče důležité, aby dokázal u ojetých pneumatik posoudit jejich stav a ve snaze ušetřit tak nedošlo k přesnému opaku, nebo dokonce k ohrožení životů na silnici kvůli nehodám způsobených poškozenými pneumatikami.

Přečíst článek
15. 03. 2018

Jsou auta na LPG a CNG ještě aktuální?

Víte, jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Velký boom aut na plyn je již minulostí a o vozy s tímto druhem paliva přestává být zájem. Otázkou je, zda se jednalo jen o určitý módní trend, nebo zda není škoda, že na tento druh paliva zapomínáme. Jaké jsou nejčastější otázky, které si řidiči kladou, když zvažují auto s LPG pohonem a jaké mýty o těchto vozech kolují se dozvíte v článku.

Přečíst článek
28. 02. 2018

Samoříditelná auta a co o nich nevíte

Poslední dva roky byly pro auta bez řidičů, tedy samoříditelné vozy, celkem přelomové. Tématem se zabývala snad každá větší automobilka a mnohé z nich se předháněly v tom, kdo přijde jako první s fungujícím prototypem, který mohou nechat brázdit silnice bez nehod a chyb, kdy si řidiči budou moci hodit “nohy na stůl” a nechat se odvézt bezpečně tam, kam potřebují. Tedy podobný systém jako u bezpilotních letadel.

Přečíst článek
30. 01. 2018

Jak funguje povinné ručení podle počtu najetých kilometrů?

V jednom z minulých článků jsme se vám pokusili přiblížit, na co se zaměřit při výběru povinného ručení (celý článek najdete ZDE). Nyní jsme se podívali trochu více na to, jak funguje povinné ručení sjednané na počet ujetých kilometrů, které je na trhu již více než rok a využívá ho přes 100 tisíc klientů, takže máme z čeho vycházet.

Přečíst článek
11. 01. 2018

Vše co potřebujete vědět o elektromobilech

V posledních letech zažívají elektromobily velký boom nejen v zahraničí, ale také u nás. Samotné vozy jsou stále dostupnější a zlepšuje se také jejich výkon, dojezdová vzdálenost, nabíjecí infrastruktura nebo možnost servisu.

Přečíst článek
20. 12. 2017

Autosedačky: vše o bezpečnosti dětí v autě

Autosedačky: Co o nich musí každý rodič vědět, aby byla bezpečnost dětí v autě sto procentní? Jaké zákony se na dětské autosedačky vztahují, nebo do kdy musí děti v autosedačce jezdit? To vše se dozvíte v článku.

Přečíst článek
04. 12. 2017

Kolik skutečně stojí roční provoz auta?

Víte, jaké jsou vaše skutečné roční náklady na provoz auta? Nebo plánujete koupit nový vůz, ale nemůžete se rozhodnout mezi ojetinou a novým modelem? V článku vám přiblížíme, kolik vás může skutečně ročně stát váš vůz a případně na co si dát pozor, aby tyto náklady byly co nejnižší.

Přečíst článek
27. 11. 2017

Nákup ojetého auta: Jak poznat, že není kradené

Podle statistik je u nás každých 25 minut nějaké vozidlo odcizeno a poté prodáno překupníkům na tuzemský, nebo zahraniční trh. A stejně tak se k nám dováží kradená auta ze zahraničí. Jaké kroky podniknout pro to, aby jste si byli jistí, že vaše vozidlo není kradené se dozvíte v tomto článku.

Přečíst článek
15. 11. 2017

Tipy na snížení spotřeby paliva ve vašem autě

Nejen pro profesionální řidiče jsme připravili seznam několika tipů, jak lze snížit spotřebu vozu a tím nejen šetřit peněženku, ale také životní prostředí iaaut.

Přečíst článek
05. 10. 2017

Pár tipů, na co je dobré se zaměřit, při výběru nového povinného ručení

Povinné ručení je ze zákona dané a každý majitel vozidla musí mít své auto pojištěné, jinak mu hrozí poplatky za nepojištěnou dobu a pokuta (více jsme psali v článku Poplatek za nepojištěná vozidla je zpátky). Vyznat se v široké nabídce a různých podmínkách není pro řidiče vždy snadné, proto představujeme pár tipů, které vám pomůžou s orientací v divokých vodách povinného ručení.

Přečíst článek
27. 09. 2017

Kdy se vyplatí havarijní pojištění

Havarijní pojištění- k čemu slouží a v jakých případech se vyplatí vaše vozidlo takto pojistit, to jsou asi nejčastější dotazy, na které vám odpoví tento článek. 

Přečíst článek
08. 09. 2017

Poplatek za nepojištěná vozidla je zpátky

V poslanecké sněmovně byl předložen návrh novely zákona o silniční dopravě, která by měla upravovat nejen postihy pro nelegální provozovatele taxislužeb, ale mění i podmínky povinného ručení a vrací zpět do hry poplatek za nepojištěná vozidla, který byl zrušen v roce 2015. Prezident tuto novelu již podepsal a souhlasí s ní také odborníci na dopravu a dopravní právo. Platit by měla nejspíše od začátku příštího roku.

Přečíst článek
06. 09. 2017

Kontrolky v autě: Víte, co znamenají červené kontrolky?

Doba jde neustále dopředu, a to platí i v případě automobilů, které prochází nejrůznějšími inovacemi. Je tedy logické, že se mění i přístrojové desky a s nimi i kontrolky, které signalizují určitý problém. Pokud jste si tedy dělali autoškolu x let zpátky, je dosti možné, že některé kontrolky v autě nebudete vůbec znát. V tomto článku se podíváme na zcela základní červené kontrolky v autě, které značí závažný problém.

Přečíst článek

Příhlášení k odběru newsletteru